Parodontológia
Odpovede na najčastejšie otázky
1
Ošetrenie pokročilej parodontitídy
Ošetrujeme aj pokročilé prípady chrupov postihnutých parodontitídou
2
Včasné odhalenie zlepšuje prognózu
Čím skôr sa odhalí problém, tým lepšia je prognóza chrupu do budúcnosti
3
Krvácanie ďasien
Krvácanie ďasien pri čistení je varovný signál ochorení
Liečba
Vstupné parodontologické vyšetrenie
V prípade závažnejšieho stavu absolvujete najskôr vstupné parodontologické vyšetrenie- Parostatus, ktoré trvá 60-75 minút. Na ňom si zhotovíme rtg snímky, odmeráme všetky parametre ústupu kosti, ďasien, kývavosti zubov a podobne. To nám dovolí dlhodobo presne kontrolovať stav zdravia vášho parodontu, úspešnosť našej terapie a určí nám presný liečebný plán. Ten väčšinou pozostáva zo vstupnej dentálnej hygieny, dočistení a ak je to nutné, aj chirurgickej časti terapie.
Pravidelné návštevy sú kľúčové
Parodontitída je ochorenie, ktoré nie je možné úplne vyliečiť, ale je ho možné zastabilizovať. Preto je pri pacientoch trpiacich paradontitídou mimoriadne dôležité dodržiavanie pravidelných návštev ambulancie dentálnej hygieny, aj po ukončení počiatočnej terapie. V prípade, že máte podozrenie že týmto ochorením trpíte, vyhľadajte pomoc lekára čo najskôr.
Liečba odhalených koreňov zuba
Mukogingiválna chirurgia sa zameriava na ochorenia mäkkých tkanív. Najčastejšie sa jedná o krytie recessov - odhalených koreňov zuba- či už z estetických alebo z funkčných dôvodov.